تنها دو بازی تا قهرماني

سلام. تبريك ! 03.gif

×××××××××××××××××××××××××××××××××××

~نيمه اول

پرسپوليس يك ................... ملوان صفر<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

گلزني در مرحله يك چهارم با روش ابومسلم

نيمه اول بازي تيم هاي پرسپوليس و ملوان بندر انزلي با برتري سرخپوشان تهراني به پايان رسيد.

بيش از 50 هزار نفر در يك روز غير تعطيل بازي دو تيم را در ورزشگاه آزادي تماشا مي كنند. علي پروين ، انصاري فرد و اعضاي هيات مديره پرسپوليس افرادي هستند كه در كنار هم بازي را از جايگاه VIP نگاه مي كنند. ضمن اينكه آري هان اين ديدار را به علت محروميت از روي سكو دنبال مي كند.

در آغاز بازي اين تيم ملوان بود كه جلو كشيد و دو موقعيت روي دروازه حريف به دست آورد اما محمدي با آمادگي كامل همه خطر ها را دور كرد. پس از 7 / 8 دقيقه سرخپوشان دست به حمله زدند و بازي را در دست گرفتند.

دفاع خطي 4 نفره شمالي ها اوايل بازي بلاي جان پرسپوليسي ها شده بود. سرمربي ملوان با اين سيستم قصد داشت از تله آفسايد استفاده نمايد كه در كار خود موفق نيز بود. كار تا جايي پيش رفت كه ملواني ها گاهي اوقات در نزديكي دايره مياني در زمين خودي هم آفسايد گيري مي كردند.

پس از حدود پانزده دقيقه از نيمه اول ، دفاع ملوان خود به خود عقب كشيد. بازيكنان اين تيم در دفاع بسيار پر تعداد حاضر شده و پرسينگ را به بهترين نحو انجام مي دادند. از اين لحظه به بعد كيفيت بازي پرسپوليس به ديدار با ابومسلم بازگشت. آنها قصد داشتند با پاس هاي پشت محوطه جريمه ، از سرعت بازيكنان خودي براي فرار از آفسايد استفاده كنند. ضمن اينكه مهاجمان وقتي در ميان تراكم خط دفاع گير مي افتادند به دنبال اين بودند كه با پاس هاي پياپي فشار را كاهش دهند.

پس از از دست دادن چند موقعيت مناسب و عكس العمل هاي خوب دروازه بان مازندراني ، دقيقه 44 بازي زماني بود كه پرسپوليس توانست با استفاده از حربه بازي پيشين به گل برسد. پس از چند پاس ، كاظميان با پاس رو به عقب توپ را به نوري رساند تا وي با شوت از پشت محوطه جريمه تيم خود را پيش بياندازد.

آمار و ارقام اين ديدار در زير مي آيد:

 

پرسپوليس     ملوان

خطا     5     5

كرنر     2     3

آفسايد     8     1

كارت زرد     1     1

كارت قرمز     0     0

شوت از راه دور     2     1

سانتر     1     3

موقعيت خطرناك     6     2

درصد مالكيت توپ     %54     %46

درصد گردش توپ     %26     %55     %19

~نيمه دوم

پرسپوليس 3 ..................... ملوان يك

صعود سرخپوشان و گلزني مجدد معدنچي

ديدار سرخپوشان تهران و سفيد و آبي پوشان انزلي با برتري تيم ميزبان به پايان رسيد.

بازي پر تكاپو نيمه اول ، در آغاز 45 دقيقه دوم افت كرد و جريان ديدار تا دقيقه 15 آرام دنبال شد. در اين لحظات پرسپوليس كه يك گل از حريف پيش بود به اداره بازي مي پرداخت و ملوان حملاتي روي دروازه حريف صورت مي داد كه خطر چنداني براي محمدي نداشت.

سرخپوشان ميزبان در اين ديدار هم مثل بازي مشهد ، ميانه ميدان را مال خود كرده بودند و با پاس هاي حساب شده در اين منطقه ضمن حفظ توپ ، بازي را آرام مي ساختند. در اين نيمه هم شاگردان ذولفقارنسب به سفارش سرمربي ، آفسايد گيري مي كردند. هر چند كه اشتباه آنها در اين امر چند نوبت مي رفت كه به ضررشان تمام شود.

از ميان خارجي هاي پرسپوليس ، روبرت ساها در اين بازي هم مثل چند بازي اخير بهتر از بقيه ظاهر شد. وي كه كم كم اشتباهات خود را فراموش مي كند ، مقدمه ساز گل دوم سرخپوشان در دقيقه 69 هم بود. در اين لحظه ساها از آفسايد فرار كرد و با يك پاس رو به عقب در جلو دروازه ، معدنچي را صاحب توپ كرد تا گل دوم به ثمر برسد.

تنها سه دقيقه پس از اين گل ، انزلي چي ها گل خورده را پاسخ دادند. يك ضربه ايستگاهي توسط مازيار زارع با خروج اشتباه محمدي همراه شد. باقري پشت خط دروازه توپ را دور كرد اما كمك داور هوشيار بازي به درستي گل ملوان را اعلام نمود.

پس از گل اختلاف براي بار دوم به حداقل رسيد و اضطراب مجددا در ورزشگاه حكم فرما شد اما بازيكنان پرسپوليس باز هم با حرفه اي گري به خوبي از پس اداره بازي برآمدند تا ملوان در گلزني موفق نباشد.

مهرزاد معدنچي دقيقه 87 بازي خيال همه را از بابت صعود پرسپوليس راحت كرد. شوت از راه دور اين بازيكن به ديرك افقي خود و وارد دروازه شد تا وي پنجمين گلش در جام حذفي و دومين گلش در بازي را به ثمر برساند.

با صعود پرسپوليس ، اين تيم در نيمه نهايي رقابت هاي جام حذفي به مصاف نوژن مازندران خواهد رفت. ميزبان اين ديدار به قيد قرعه مشخص خواهد شد.

گفتني است كه امروز تماشاگران پرسپوليس از بازي تيم خود راضي بودند و 90 دقيقه سرخپوشان را در آزادي تشويق نمودند. حضور علي پروين در ورزشگاه نيز مزيد بر علت شده بود تا هياهو ها به اوج خود برسد.

آمار و ارقام كلي اين ديدار در زير مي آيد:

 

پرسپوليس     ملوان

خطا     17     16

كرنر     3     4

آفسايد     13     2

كارت زرد     1     4

كارت قرمز     0     0

شوت از راه دور     3     2

سانتر     3     8

موقعيت خطرناك     11     4

درصد مالكيت توپ     %51     %49

درصد گردش توپ     %22     &54     %24

×××××××××××××××××××××××××××××××××××

image?id=51147

پ.ن ۱. چقدر قشنگ بود وقتی شعار "پروين ... آری هان .... پرسپوليس قهرمان" تو ورزشگاه می‌پيچيد.01.gif
پ.ن ۲. می‌خواستم نظرات چند مرجع تقليد (!) در مورد ورزشگاه رفتن دخترا رو براتون بنويسم اما وقتش نيست‌! اميدوارم سريع‌تر بتونم به همين پست اضافه‌شون كنم...
پ.ن ۳. فعلا ... 23.gif

/ 0 نظر / 17 بازدید