قــــــــــــــــــــــرمـــــــــــــــــــــزتـــــــــــــــــــــــه !

سلـــــــــام. خوشحالم که با چنین برد هیجان انگیزی برگشتم 04.gif تبرییییییییییییییییییییییک 36.gif

50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif

پرسپوليس 2 ............. 1 استقلال
فضاي خالي پشت مدافعان کمر استقلال را شکست
دربي پر هيجان پايتخت با برتري تيم پرسپوليس به پايان رسيد.
اين بازي با چهار دقيقه تاخير آغاز شد. آلفونسو پرز اسپانيايي داوري اين ديدار را بر عهده داشت و خوسه کالدو و ويکتوريا دياز هم او را در اين امر ياري مي کردند. اسامي بازيکنان دو تيم به شرح زير بود:
پرسپوليس : کريمي - باقري - الونگ الونگ - حاجي زاده - رضايي - نيکبخت (82. اسدي) - بادامکي (86. سيد عباسي) - ساها - نوري - معدنچي (68. اولادي) - آشوبي
استقلال : رحمتي - فکري - منصوريان (65. علي زاده) - نوازي (78. مجيدي) - انصاريان - صادقي - قرباني - اميرآبادي - يوسفي (80. طالب نسب) - اکبرپور - کاظمي
بازي بسيار سراسيمه آغاز شد و تقريبا 10 دقيقه طول کشيد تا بازيکنان به جو استاديوم عادت کنند. سرخپوشان در ابتدا چندين بار با شوت از راه دور بخت خود را براي رسيدن به گل آزمايش کردند اما نتيجه نگرفتند. در دقيقه 16 تاستقلال در اولين حمله خود صاحب ضربه کرنر شد. خروج بد کريمي و اشتباه مدافعان توپ را به صادقي که چسبيده به خط دروازه ايستاده بود رساند و ضربه سر او تبديل به گل اول بازي شد.
با اين گل پرسپوليسي ها جلو کشيدند. در اين لحظات آبي پوشان با پا به توپ شدن بازيکنان حريف در نيمه زمين خودي جمع شده و با نزديک شدن به بازيکنان اجازه ورود آنها به محوطه جريمه را نمي دادند. ضمن اينکه بيشتر سانتر ها را نيز با ضربات سر دور مي کردند. دقيقه 22 زماني بود که يک ضربه کرنر براي تيم مهاجم گرفته شد و اشتباه بد رحمتي که از دروازه خارج شده بود باعث شد استقلال خيلي زود با ضربه از راه دور معدنچي بازي را مساوي ببيند.
در ادامه نيمه اول هر دو تيم حملاتي صورت دادند که سهم پرسپوليس از موقعيت هاي خطرناک بيشتر از حريف بود. اگر چه بازيکنان اين تيم چندين بار اطراف محوطه خودي خطاهايي روي مهاجمان آبي پوش انجام دادند اما استقلالي ها از اين ضربات استفاده نکردند.
بازيکنان پرسپوليس در اين بازي همگي در خدمت تيم بودند و طبق دستور دنيزلي به شدت از تک روي پرهيز مي کردند. آنها با جنگندگي بالا ميانه ميدان را مال خود کرده بودند و با قرار دادن ساها در چپ و رضايي در راست -که هر دو بازيکنان قدرتي هستند- جناحين را به خوبي پوشش داده و اجازه بازي سازي را از حريف گرفته بودند.
علي انصاريان ، بازيکن فصل گذشته پرسپوليس که امروز با پيراهن تيم رقيب برابر اين تيم ايستاده بود ، به راحتي توسط مدافعان سرخپوش از بازي محو شده بود ولي با وجود ارائه بازي ضعيف تا آخر در زمين باقي ماند.
کريم باقري در اين ديدار همواره پشت سر مدافعان قرار مي گرفت و فضاهاي خالي دفاع را به خوبي پر مي کرد. در مقابل استقلال با دفاع سه نفره به ميدان آمده بود و عدم حضور مدافع پوششي در اين تيم باعث به وجود آمدن فاصله زياد بين مدافعان و دروازه بان اين تيم در مواقع حمله مي شد. پرسپوليسي ها که از وجود اين فضاي خالي با خبر شده بودند چندين بار با پاس هاي در عمق بازيکنانشان را در موقعيت تک به تک قرار دادند. تا اينکه بالاخره روبرت ساها در دقيقه 71 با ديد عالي توپ را از جناح چپ زمين خودي به پشت مدافعان فرستاد و يک ضد حمله را براي تيمش فراهم کرد. توپ به اولادي که تنها سه دقيقه از ورودش به زمين مي گذشت رسيد و او با فرار عالي توپ را از بالاي سر دروازه بان استقلال وارد دروازه کرد تا بعد از چند بازي نسبتا ضعيف بازگشتي عالي به ميدان داشته باشد.
در ادامه اين ديدار ، سرمربي استقلال دو تعويض در تيم خود انجام داد اما دفاع مستحکم حريف همه حملات اين تيم را خنثي کرد تا پرسپوليس به يک برد شيرين دست يابد. سرخپوشان در اين ديدار بهتر از حريف ظاهر شد و به حق خود هم رسيد. آنها با اين برد با رقيب ديرينه خود هم امتياز شدند و با تفاضل گل بهتر بالاتر از آنها در رده سوم ايستادند.
در ادامه آمار کلي اين ديدار را مشاهده مي کنيد.
پرسپوليس - استقلال
خطا       21       22
کرنر       6       6
آفسايد       4       0
کارت زرد       2       3
کارت قرمز       -       -
شوت به دروازه       4       1
سانتر       8       7
موقعيت خطرناک       9       4
درصد مالکيت توپ       52       48
درصد گردش توپ       32       55       23

لینک تحلیل در خبرگزاری پانا

50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif 50.gif

پ.ن ۱. عااااااااااااااالی بود ... واقعا چسبید ! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
پ.ن ۲. بازم تبریک ! بعد بازی sms بود که میومد ... اونم از دوستایی که سالی یه بارم نمی‌بینمشون ... چه هیجانی بود ولی بازی 04.gif همش رو هوا بودم 04.gif
پ.ن ۳. از اینجا به بعد بازیای پرسپولیس نسبت به ۵ تیمه اول جدول (به جز خودمون البته04.gif) آسون تره ... آخ چه کیفی می‌ده قهرمان شیم 04.gif واقعا حقمونه ! نه به خاطر این بازی... به خاطر اون همه بازیه عالی و اون همه پنالتی که گرفته نشد !
پ.ن ۴. فعلا ... 27.gif

/ 0 نظر / 52 بازدید