دربی پايتخت

سلام خدمت همه پرسپوليسيای گل.اميدوارم حال همتون خوب باشه البته اگرم نيس فردا خوب می‌شه! اس‌‌اسيا از حالا دنبال سوراخ موش و البته در مواقعی مرگ موش باشن که فردا جلو چشم ما سبز شن کارشون تمومه.بی‌ هيچ حرف ديگه‌ای می‌ريم سراغ اخبار:

.:اخبار دربی:.

~يکی از دوستای پروين در صورت برد تيم محبوبمون يک ميليون تومن به گلزن می‌ده.يکی از دوستای ديگه‌شم قول داده که به گلزن يا گلزنان پرسپوليس نفری يه فرش بده.
~اين مدت علی پروين همه سعيشو کرده که زوبل رو متوجه حساسيت و مهمی اين بازی بره هوادارا بکنه.زوبل که می‌دونه در صورت ناکامی برابر استقلال موقعيتش بدجوری به خطر ميوفته،تاحالا ده بار فيلم بازيه استقلال-پاس رو ديده!
~فردا بيشترين تعداد خارجی در دربی حضور دارند.سابقه نداشته که در اين بازی ۶خارجی نفر خارجی باشند.پرسپوليس:ايليا،سامبو و راينر زوبل.استقلال:گيلااوری،تاپالوويچ و گمالويچ
~
پروين به زوبل گفته که در اين بازی هم انصاريان و هم رهبری‌فرد رو فيکس بذاره.پروين حضور خان‌محمدی،جباری،جمشيدی،باقري،امامی‌فر و انتظاری رو هم مثمرثمر توصيف کرد.
~ترکيب احتمالی پرسپوليس:(سيستم ۲-۵-۳)

محمدی
رهبری‌فرد
                    گل‌محمدی                     انصاريان
جمشيدی
        جباری          باقری        اسدی       خان‌محمدی
جوچی
          انتظاری

~ترکيب احتمالی استقلال:(سيستم ۲-۵-۳)

توپالوويچ
صادقی              حقدوست               قربانی
گيلااوری      نيکبخت           فکری        منصوريان       مجيدی
عنايتی        سامره

~گزارش از تمرين ديروز سرخپوشان: علی پروين ۲۵توپ از دبی سفارش داده بود.اين توپا ديروز رسيد و تمرين با اونا انجام شد./راينر زوبل ديروز ۱۰دقيقه دير کرد./ديروز تمام شبکه‌های تلويزيون اعم از وطنی و غيروطنی با تمامی خبرنگاران ناظر تمرين پرسپوليس بودن.بره همين در جايگاه خبرنگاران جای سوزن انداختن نبود./به علت جديد بودن توپ‌ها تمام سانترها و بعضی مواقع شوت‌های بچه‌ها ايراد داشت!/جواد کاظميان از بند مصدوميت رهايی يافته.او دقايقی در کنار بازيکنان به تمرين پرداخت اما به گفته خودش به بازی نمی‌رسد./بازی دستگرمی ديروز بين دو تيم قرمز و سبز ۱-۱ تموم شد.اولادی بره تيم قرمز و باقری بره سبز گل زد./ديروز همه دوربينا آماده مصاحبه با زوبل بودن اما اون همه رو قال گذاشت!/در ميون شلوغی دوربينا هوادارای پرسپوليس دنبال خبرنگار نود و فردوسی‌پور می‌گشتن که بيرونش کنن! اما يا دوربين برنامه نود تو ورزشگاه نبود يا اگه بود سوتی نداد تا شناسايی نشه!
~محمد محمدپور گفت:با تماشاگرنماها و کسانی که باعث تشنج و درگيری شوند،به شدت برخورد خواهد شد و افراد خاطی به مراجع ذيصلاح قضايی و قانونی هدايت خواهد شد.
~قراره علی پروين فردا از تماشاگران پرسپوليس با نون و پنير و خرما پذيرايی کنه و بهشون افطاری بده.او ديروز سفارش اين افطار رو داد و قراره ليدرهای تيم برای پخش افطاری کمک کنن.
~فلوريان ماير داور آلمانيه بازی به همراه کمک‌هاش ساعت ۹امشب در تهران حاضر می‌شوند.داوران در هتل آزادی تهران مستقر خواهد شد.

.:مصاحبه:.

~مصاحبه راينر زوبل: پرسپوليس در آستانه ديدار با استقلال چه وضعيتی دارد؟ ما در ضروع فصل قدری ناهماهنگ بوديم و اين ناهماهنگی بيشتر از همه در خط دفاعی به چشم می‌آمد اما با گزشت چند بازی و استفاده از ايام تعطيلات بيگ فکر می‌کنم بتوانيم يک تيم خوب را در ميدان ببينيم.
شما از مدت‌ها پيش در مصاحبه‌هايتان وعده داده بوديد پرسپوليس را در ديدار مقابل استقلال ببينيد آيا از اينکه توقع هواداران و اهالی فوتبال بالا برود هراسی نداريد؟ شما چه بخواهيد و چه نخواهيد اين ديدار حساسی است و نتيجه آن تاثير زيادی در کار مربيان دو تيم خواهد داشت من هم مجبورم تيمم را طوری آموزش دهم تا برنده ميدان باشم. 
آيا تجربه دربی مانند اين ديدار را داريد؟ من در مصر مربی الاهلی بودم که اين تيم با الزمالک رقابتی مانند استقلال و پرسپوليس داش.پس طبيعی است که شرايط دربی تهران را به طور کامل درک کنم.در هم جای دنيا دربی مانند يک دوئل می‌باشد که برنده آن فاتح ميدان جنگ است و بازنده آن هم کشته خواهد شد.روز جمعه هم يک فاتح دارد و يک مغلوب.
اما امکان دارد بازی مساوی تمام شود؟ آن ديگر حالی است که تير دو طرف به سنگ بخورد.
دوست داريد اين بازی مساوی شود يا برنده داشته باشد؟ ما برای برد می‌رويم پس دوست داريم اين ديدار برنده داشته باشد.من از مساوی‌های کسل‌کننده بيزارم.
راستی از داور اين ديدار چه شناختی داريد؟ ‌داور اين ديدار يکی از داوران خوب آلمان است که سابقه قضاوت در بوندس‌ليگا را دارد من پيش‌بينی می‌کنم ماير بدون هيچ مشکلی اين ديدار را قضاوت کند.
بعضی‌ها به فدراسيون فوتبال خرده می‌گيرند که چرا داور اين بازی هموطن شماست؟ من مانند اين بعضی‌ها فکر نمی‌کنم و اعتقاد دارم اينکه داور اين ديدار آلمان است حتی به ضرر من است چرا که احتمال دارد من حرفهايی را در کنار زمين به زيان آلمانی بزنم که باعث شود  از ميدان احراج شود.ولی مربی تيم مقابل به زبان فارسی حتی اگر به داور اعتراض شديد هم بکند کسی متوجه صحبت وی نمی‌شود پس ديديد که اين قضيه در نهايت به ضرر من است!
از تيم مقابل چقدر شناخت داريد؟ من عادت ندارم دستم را برای رقيب رو کنم پس فقط می‌دانم که با پيراهن آبی به ميدان می‌آيند.
بازی‌های آنها را ديديد؟ بله من چند بازی اين تيم را ديدم و اين تيم را خوب می‌شناسم.
تمرينات بدنسازی کناسی چقدر روی تيم شما تاثير دارد؟ به هر حال بی‌تاثير نست.اما بارها گفته‌ام مشکل ما نظر تيمی است.همين و بس.
پيش‌بينی شما در مورد اين ديدار چيست؟ پيش‌بينی کار آدمهای ساده‌لوح است.چرا که توپ گرد است و دروازه بزرگ اما اميدوارم فاتح اين دوئل ما باشيم.
آيا می‌دانيد در صورت شکست امکان برگناری شما وجود دارد؟ ‌بله.ولی به ياد داشته باشيد حتی امکان دارد شما بعد از بستن قرارداد با باشگاه و زمانی که داريد از پله‌های ساختمان پايين می‌رويد،برکنار شويد پس من با علم به اين مسئله از نتيجه کار نمی‌ترسم و تلاشم را می‌کنم.
~
مصاحبه با پروين: رسيديد به حريف ديرينه؟ اين بازی هم مثل ساير بازی‌هاست و سه پوئن دارد نه کمتر و نه بيشتر
اما پيروزی بر استقلال يک مزه ديگر دارد؟ بله برای من هميشه شيرين بوده،خب هر چه باشد انها نه تنها رفيق ما هستند بلکه سی‌سال است که با هم رقيب هستيم.
به لحاظ مهده آنها از شما بهتر نيستند؟ چه کسی از حرف را زده ما هم بازيکنان خوبی داريم.يک نگاه به بازيکنان ما بکنيد کدام آنها ضعيف يا بی‌تجربه هستند؟
ولی استقلال خيلی سرحال است؟ اين بازی فرق دارد.ما به استقلال نمی‌بازيم.صبر کن بعد از بازی ببين حرف من درست از آب در می‌آيد يا نه؟!
خب چه استدلالی داريد؟ ببين پروين می‌داند جلوی استقلال چه کند،نسخه استقلال را می‌پيچم.
استقلال را چطور می‌بينيد؟ آنها هم خوب هستند در اين ديدار تيمی برنده است که مسلط بر حواشی بازی باشد.اميدوارم مردم يک بازی خوب را شاهد باشند. 
شرايط پرسپوليس چگونه است؟ ما از لحاظ روحی درجه بالايی داريم.تنها مصدوممان جواد کاظميان است که البته هنوز معلوم نيست برسد يا نه.محمدی درون دروازه خيلی می‌تواند به ما کمک کند و بهروز هم يکياز بازيکنان موثر و باتجربه اين بازی است.
برای هواداران چه پيامی داريد؟ من از همه مردم می‌خواهم تيم محبوب خود را تشويق کنند به کسی اهانت نکنند ما همه با هم رفيق هستيم اميدوارم هواداران با رضايت ورزشگاه را ترک کنند.
شما ارنج می‌کنيد يا زوبل؟ باز رفتيد تو حاشيه،او با من مشورت می‌کند و اگر کمک بخواهد من انجام می‌دهم. 
حالا استقلال را می‌بريد يا نه؟ ما برای پيروزی به ميدان می‌رويم.استقلال هم تيم خوبی است که مربی خوبی هم دارد اين تيم مهده‌های زيادی دارد ولی اين دليل نمی‌شود که ما بازی را واگذار کنيم.مردم از من برد می‌خواهند من هم دوست دارم خواسته آنها را برآورده کنم.ما فردا مثل آب خوردن بازی را می‌بريم!
~مصاحبه با برانکو: آقای ايوانکوويچ!نظر شما در مورد دربی چيست؟ بازی جذابی خواهد بود و اميدوارم دو تيم بتوانند با ارايه يک بازی خوب ليگ را گرم‌تر کنند
تفاوت اين دربی با بازی قبلی دو تيم چيست؟ هنوز سوت آغاز بازی زده نشده تا تفاوت را ببينم.بگذاريد بنظرم را بعد از بازی بگويم.
اين بازی برای تيم‌ملی فايده‌ای خواهد داشت؟ حتما دارد.هر بازی که در ليگ برگزار می‌شود به سود تيم‌ملی است.
چرا؟ چون در هر بازی می‌توان بازيکن جديدی برای تيم‌ملی انتخاب کرد.
به اعتقاد شما کدام تيم قوی‌تری است؟ هر دو تيم‌های قوی هستند،مهم قوی بودن نيست مه اين است که بازی جذابی انجام شود.
شانس برد را به کدام تيم می‌دهيد؟ هر دو تيم،پرسپوليس ۵۰درصد شانس دارد،استقلال هم ۵۰ درصد و به هيچکدام از آنها نمی‌توانم شانس زيادتری بدهم.
کدام بازيکنان را موثر می‌دانيد؟ بايد ديد کدام بازيکن بهتر کار خواهد کرد.من در تمرينات اين تيم‌ها نبودم که نظر بدهم.
حرفی با ملی‌پوشان دو تيم نداريد؟ اگر می‌خواهيد دوباره ملی‌پوش باشيد،بايد خوب بازی کنيد.
فکر می‌کنيد سامره گل بزند؟ نمی‌دانم
جمعه به ورزشگاه می‌رويد؟ حتما.بازی جذابی خواهد بود.فقط از بازيکنان دو تيم می‌خواهيم يک فوتبال زيبا و جذاب ارايه کنند زيرا تماشاگران فقط از آنها فوتبال می‌خواهند.
يعنی جنگ روانی راه نيندازند؟ مردم از اين دو تيم فوتبال می‌خواهند و بازيکنان دو تيم فقط بايد فوتبال بازی کنند،آن هم بازی زيبا.
~مصاحبه با حميد استيلی: آماده دربی شده‌ايد؟ بله،در يک آمادگی مطلوب قرار داريم و اوضاع کاملا خوب است.به خصوص پس از ديدار با شموشک و آن برد شيرين روحيه تيم دوچندان شده است.
با چه مشکلی قبل از اين ديدار روبرو هستيد؟ تنها مشکل ما عدم رسيدن جواد به اين ديدار است.
البته به لحاظ بازيکن آنها از شما بهتر هستند؟ هرگز چنين چيزی نيست.من به بازيکنان خودمان ايمان دارم.تازه قضيه اين ديدار کاملا فرق دارد.
قوت استقلال را در کجا می‌دانيد؟ نقطه قوت استقلال در خط هافبک است.اگر ما بتوانيم آن وسط را از آنها بگيريم برنده هستيم.به نظر من برگ برنده وسط زمين است.اصمينان دارم استقلال را می‌بريم.از مردم هم می‌خواهم فقط تيم محبوب خود را تشويق کنند.
دوست نداشتی اين بار هم باشی؟ نه.ديگر ما رفتيم در جرگه مربی‌ها!جوانترها جای مرا پر کرده‌اند.
~احمدرضا عابدزاده:اگه پرسپوليس ببره که پروين می‌گه کار من بود،ديديد پارسال نبودم باختيد؟! اگر ببازد می‌گويد من که دو هفته قبل گفتم زوبل مربی نيست.از فردا خودم تيم را جمع و جور می‌کنم.در نهايت پروين برنده بزرگ بازی فرداست نه کس ديگری!
~مهدی هاشمی‌نسب:احتمال درگيری در دربی ۵۷ کمه.چون نه من هستم که حساسيتی باشه،نه برومندی که زود از کوره در برده يا عابدزاده و محرمی که يه زمانی اصل حاشيه بودن!
فردا ۴۳حضور پروين در دربی است.او ۱۸بار به عنوان بازيکن،۲بار به عنوان مربی و ۲۲بار به عنوان سرمربی و فردا هم به عنوان مديرفنی در اين دربی حضور دارد.
برای مربيان دو تيم چه صحبتی داريد؟ اميدوارم موفق باشند.
~علی کريمی:اميدوارم بازی خوبی شود.دوست داشتم در ترکيب پرسپوليس بودم چون بازی وسوسه انگيزی است و گل زدن در آن مزه ديگری می‌دهد.هيچ‌کس نمی‌تواند بگويد کدام تيم برنده است چون اين بازی با همه بازی‌ها فرق دارد اما چون پرسپوليس رو دوست دارم دلم می‌خواهد آنها ببرند.
ديدار يکم آبان پرسپوليس و استقلال سومين دربی در اين ماه است.بازی‌های قبلی هر دو با نتيجه مساوی به پايان رسيده‌اند.
~کريم باقری:به پرسپوليس اصمينان دارم.اصلا بچه‌ها يک طور ديگر هستند.ما خيلی آماده‌ايم و دلم قرص است که استقلال رو مثل آب خوردن می‌بريم.جلوی استقلال ما باج نمی‌دهيم.پرسپوليس برای شکست استقلال يک دنيا انگيزه دارد.تيم ما برای خودباوری بايد برنده دربی باشد و فکر می‌کنم زمينه آن هم فراهم شده است.هرکس در تواناييهای پرسپوليس شک کند حتما درک درستی از فوتبال ندارد.پرسپوليس را جمعه ببينيد.
~امير عابدينی:در شخصيت ورزشی من اثری از استقلال نمی‌توان يافت بنابراين دوست دارم پرسپوليس برنده باشد.اگر پروين روی نيمکت باشد اين تيم نمی‌بازد.اما همه چيز برای اين دو مساوی است.
~کاويانپور:اين بازی حساسيت خاصی دارد.دربی با همه ديدارهای دو تيم فرق دارد.دوست دارم انصاريان يا بهروز گل بزنند.در کل اميدوارم بازی تماشاگرپسندی ارائه شود.
~وحيد هاشميان: فکر نمی‌کنم بتوانم دربی را ببينم چون بايد به روستوک برويم.اميدوارم اين بازی حساس هم جذاب باشد.اما خيلی خوشحال هستم که ايران از دوقطبی بودن خارج شده و همين باعث پيشرفت ما شده است.
~اکبر غمخوار:اميدوارم بچه‌ها با يک بازی زيبا،برتری مطلق خود را برابر استقلال اثبات کنند.اگر بازيکنان همت کنند قطعا آنها را شکست خواهد داد.من به عنوان يک طرفدار فردا به استاديوم آزادی می‌روم و تنها آرزويم پيروزی قرمز بر آبی است.
~افشين پيروانی:دوست دارم پرسپوليس مقابل استقلال به پيروزی برسد تا از اين طريق هواداران ميليونی اين تيم که تحت هر شرايطی به تشويق بازيکنان محبوب خود می‌پردازند،خوشحال شوند.پرسپوليس تا کنون نتايج خوبی نگرفته است اما مطمئننم که برنده دربی خواهد بود.زيرا در اين بازی مسائل فنی دخالت چندانی در نتيجه بازی ندارند و هر تيمی که از روحيه و انگيزه بيشتری برخوردار باشد،پيروز ميدان خواهد شد.
~ايليا پرسکی:پرسپوليس و استقلال مانند رئال و بارسلونا هستند،پس ما بايد در اين ديدار برنده بازی باشيم.زوبل يک مربی حرفه‌ای است و با شرايط سخت کاملا آشناست.ما فردا از لحاظ نيمکت و رهبری مشکل نداريم.اما تنها دغدغه ما بی‌نظمی ميان بازيکنان است و در صورتی که بر اين مشکل غلبه کنيم،با نتيجه خوبی استقلال را شکست می‌دهيم.
~جباری:من بازی‌های زيادی با لباس پيکاه و پرسپوليس مقابل استقلال انجام دادم که اتفاقا در اکثر آنها موفق شده‌آم.اميدوارم اگر جمعه هم به بازی بروم موفق باشم و گلزنی کنم.پرسپوليس جمعه با تيمی که شما در ابتدای فصل ديديد تفاوتهای بسياری دارد.ما از ابتدای فصل برای پيروزی در اين ميدان نقشه می‌کشيديم.اميدوارم جمعه اين نقشه‌ها اجرا شود و بازی رو ببريم.
~سامبو جوچی:مصدوميتم کاملا برطرف نشده اما به اين بازی حتما می‌رسم.با انتظاری راحت‌ترم چون بازی‌های زيادی در کنار هم انجام داديم.من ۱۱سال در آلمان بازی کردم و به ماشين گلزنی شهرت داشتم.فکر نمی‌کنم سطح فوتبال شما از آلمان بالاتر باشد بنابراين در ايران هم گل‌های بسياری خواهم زد.برای من گلزنی مثل آب خوردن است اما بايد موقعيت آن فراهم شود.اگر موقعيت بود حتما جمعه گل می‌زنم.ما پيروز می‌شيم! 
~انتظاری:معمولا من و هم‌تيمی‌هايم کاری به تيم مقابل نداريم و در همه حال برای برد به زمين خواهيم رفت.ما از بازی جمعه برد می‌خواهيم.همين و بس.
~مهدوی:بازی مهمی برای من است زيرا قبلا بازيکن استقلال بودم.برای باطل کردن حرفهايی که پشت سرم هست بايد در اين ديدار حضور داشته باشم.ما بعد از برد شموشک برای اين بازی خيلی باانگيزه هستيم.پرسپوليس برنده صددرصد اين بازی خواهد بود چون من سابقه بازی در استقلال را هم دارم و شرايط استقلال را هم می‌دانم می‌گويم که پرسپوليس برنده خواهد بود.ضمن اينکه علی پروين استاد دربی است.

.:پيش‌بينی دربی پايتخت:.

مريم حيدرزاده:پرسپوليس ۲-۱ استقلال.گل‌ها:انصاريان و جباری
فرشاد پيوس:پرسپوليس ۲-۰ استقلال.گل‌ها:باقری و انتظاری
هادی ساعی:پرسپوليس ۰-۱ استقلال.گل:نيکبخت يا منصوريان
عبدالعلی همايون(بازيگرقديمی‌سينماوتلويزيون):پرسپوليس ۱-۱ استقلال.گل‌‌ها:انصاريان و سامره
نصرالله عبداللهی(سرمربی‌وسرپرست‌سابق‌استقلال):پرسپوليس ۲-۲ استقلال.گل‌ها:باقری و جباری-عنايتی و سامره
رامين پرچمی:پرسپوليس ۱-۱ استقلال.گل‌ها:جباری-عنايتی
اميد زندگانی:پرسپوليس ۱-۱ استقلال.گل‌ها:انصاريان-سامره
پرستو صالحی:پرسپوليس ۰-۱ استقلال.گل:عنايتی

برنامه هفته ششم ليگ برتر:
۱۵:۳۰.ابومسلم-شموشك
۱۵:۳۰.سايپا-برق
۱۵:۳۰.ذوب‌آهن-ملوان
۱۵:۳۰.پگاه-استقلال‌ا
۱۵:۳۰.فولاد-پيكان
۱۵:۳۰.پاس-سپاهان
۱۵:۳۰.فجر-صباباتري
۱۸:۳۰.پرسپوليس-استقلال
.:برای شرکت تو مسابقه‌ی پيش‌بيني اينجا رو کليک کنيد:.

/ 0 نظر / 29 بازدید