سلام. 30.gif

××××××××××××××××××××××××××××××××××××

~ نیمه اول<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

پرسپولیس یک ......................... سپاهان صفر

تعلل مدافعان سپاهان در وقت های تلف شده

نیمه اول بازی رفت فینال جام حذفی 84-85 با برتری پرسپولیس به پایان رسید.

بازی در دمای 27 درجه و رطوبت %33 امروز تهران برگزار شد و قضاوت این دیدار بر عهده محسن ترکی بود.

بیش از 70 هزار نفر برای تماشای بازی به ورزشگاه آزادی رفته و جو پر هیجانی را در زمین ایجاد کرده اند. به طوری که فشار زیاد آنها حتی روی بازی بازیکنان سرخپوش نیز تاثیر گذاشته است.

بازی با حملات سراسیمه دو تیم آغاز شد. سپاهانی ها در ابتدا سعی می کردند با پاس های آرام در زمین خودی آرامش را به تیم بازگردانند. در این میان خطاهای پیاپی و بی مورد چندین بار بازی را قطع کرد.

بازیکنان پرسپولیس پس از باخت در بازی اول لیگ برتر با آمادگی نه چندان مطلوب پا به این مسابقه گذاشتند. مشکلات دفاعی هنوز هم در این تیم به قوت خود باقیست. آنها با نزدیک نشدن به بازیکنان حریف ، فضاهای مناسبی به زرد پوشان اصفهانی دادند و پرسینگ که یکی از اصول اولیه دفاع است را به هیچ وجه درست انجام نمی دادند.

پاس ها و سانتر های بازیکنان میزبان بسیار بی دقت بود و به مقصد نمی رسید. سپاهانی ها هم با دفاعی پرتعداد عرصه را بر مهاجمان سرخپوش تنگ کرده و اجازه همکاری به آنها نمی دادند.

در دقیقه 42 پنالتی به سود پرسپولیس اعلام شد. عکس العمل عالی پطروسیان توپ معدنچی را به کرنر فرستاد اما داور دستور تکرار پنالتی را داد. معدنچی پنالتی دوم را تحت فشار تماشاگران به آسمان فرستاد تا یک فرصت طلایی را از تیم خود بگیرد.

45 دقیقه به پایان رسید و سه دقیقه وقت اضافه از سوی داور اعلام شد. سپاهانی ها که تا آن لحظه اجازه خودنمایی به بازیکنان حریف نداده بودند ، نیمه را تمام شده فرض کردند و بازیکنان پرسپولیس اولین کار گروهی خود را انجام داده و توپ را تبدیل به گل کردند. در این صحنه بادامکی از سمت چپ حرکت کرد و با جا گذاشتن یک مدافع توپ را به نیکبخت در جلو دروازه رساند. او هم با شوتی محکم از موقعیت به دست آمده نهایت استفاده را کرد تا بازیکنان با پیروزی به رختکن بروند.

 

~ نیمه دوم

پرسپولیس یک ......................... سپاهان یک

کار سرخپوشان سخت شد

دیدار رفت فینال جام حذفی با تساوی به پایان رسید.

بازی بسیار نزدیک و پرالتهاب آغاز شد. سپاهانی ها که نمی خواستند با دست خالی از تهران خارج شوند ، حملات بیشتری روی دروازه حریف صورت می دادند و به دنبال گلزنی بودند اما حملات آنها زهر نیمه اول را نداشت و نمی توانست مشکل زیادی برای فرشید کریمی به وجود آورد.

در مقابل سرخپوشان سعی داشتند با ادامه حملات خود ، عرصه را به حریف واگذار نکنند ولی حملات آنها هم بسیار بی هدف و کم خطر بود.

یکی از تفاوت های عمده پرسپولیس لیگ ششم با مدل پیشین ، در نوع سانتر های آنها است. این تیم فصل گذشته با سود بردن از سرعت جواد کاظمیان در راست و سانترهای او به دنبال گلزنی بود ولی جناح چپ آنها کاملا از کار افتاده بود. امسال پرسپولیس با استفاده از معدنچی ، آشوبی و خرسندی در دو طرف بازیکنانی برای سانتر توپ روی دروازه دارد اما به اعتقاد نگارنده به جای بهتر شدن ، وضعیت بدتری پیدا کرده و این گونه به نظر می رسد که مجموع کارآمدی دو جناح امسال پرسپولیس به پای تیم یک طرفه پارسال نمی رسد.

درست در دقایقی که هر دو تیم حملات بی برنامه ای روی دروازه ها صورت می دادند ، این سپاهان بود که به هدف خود رسید و موفق به گلزنی شد. در دقیقه 74 شوت از راه دور شفیعی دور از دست های کریمی وارد دروازه شده و شادی را به اردوی اصفهانی ها برد.

با این تساوی کار تیم محبوب پایتخت برای رسیدن به قهرمانی بسیار سخت شد. آنها برای صعود به جام باشگاه های آسیا حداقل به یک تساوی پرگل در اصفهان احتیاج دارند.

تیم پرسپولیس در این بازی هیچ بهبودی نسبت به دیگر بازی این هفته خود پیدا نکرده بود. به نظر می رسد بازیکنان جوان و تازه وارد این تیم –حداقل فعلا- قادر نیستند بار این تیم بزرگ را به دوش بکشند. از میان بازیکنان جدید پرسپولیس تا اینجا تنها می توان بادامکی را موفق دانست.

مصطفی دنیزلی برای جلوگیری از این وضعیت باید هر چه سریع تر مشکلات متعدد این تیم پرطرفدار در نقاط مختلف –به خصوص دفاع- برطرف نماید. در غیر این صورت هواداران این فصل هم نباید انتظار زیادی از تیم محبوب خود داشته باشند.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××

پ.ن ۱. چيزی بره گفتن نمونده ! همين مطلب بالايی کافيه! 34.gif
پ.ن ۲. فعلا ... 23.gif

/ 0 نظر / 35 بازدید