پرسپوليس در انتظار تولدی دوباره

سلام.اين برد نه فقط به خاطر ۳ امتياز ، بلکه به خاطر خيلی چيزا ارزش زيادی داشت ... 01.gif

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

ملوان يك ....................... پرسپوليس 3<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

علي زاده هم اوت انداخت ، هم گل زد

اولين بازي هفته بيست و ششم ليگ برتر با برتري پرسپوليس به پايان رسيد.

قضاوت اين ديدار را فريدون اصفهانيان بر عهده داشت.بازي با حملات ميزبان آغاز شد و در همان دقایق نخست خطاي هند رضايي در محوطه جريمه باعث شد يك پنالتي به نفع ملوان گرفته شود.محمد غلامين پشت توپ قرار گرفت و در برابر ديدگان هواداران خودي اولين گل بازي را در دقيقه 5 به ثمر رساند.

پس از اين گل ، سرخپوشان خیلی زود به خود آمدند و حملاتشان را آغاز كردند.سرانجام در دقيقه 16 اوت دستي علي زاده باز هم به كمك اين تيم آمد.توپ به انصاريان رسيد و او نيز با انتقال آن به منطقه خالي جلو دروازه ملوان ، شيث رضايي را صاحب توپ كرد تا او با گلزني اشتباه اول نيمه خود را جبران نمايد.

درست يك دقيقه بعد باز هم اوت دستي بلند علي زاده توپ را به انصاريان رساند تا او اين بار خودش وارد عمل شده و گل برتري تيمش را در ميان ناباوري تماشاگران شمالي به ثمر برساند.

در اين نیمه مدافعان ملوان در محوطه جريمه خود اشتباه بزرگي را مرتكب شدند.آنها با تجمع در برابر بازیکن صاحب توپ ، فضاهای خالی زیادی در اختیار مهاجمان حریف قرار می دادند.یکی از همین اشتباه ها مقدمه ساز گل سوم سرخپوشان پایتخت شد.پاس زیبای نوری به معدنچی -که از آفساید فرار کرده بود- رسید.این بازیکن بعد دریبل یکی دو مدافع حریف وارد محوطه جریمه شد و توپ را به علی زاده رساند.علی زاده که دو گل قبلی را ساخته بود نیز با استفاده از فضای خالی که در اختیارش بود گل سوم تیمش را وارد دروازه ملوان کرد.

در غیاب کاظمیان سه اخطاره و کاویانپور محروم ، ساها و رافائل برای اولین بار در ترکیب ثابت تیم خود به میدان رفتند.مو بور سرخپوش باز هم اشتباهات فراوانی در پاس دادن داشت و نتوانست برای پرسپولیس موثر باشد.رافائل نیز تاثیری در روند بازی نداشت تا هیچ یک از خارجی های میدان موفق ظاهر نشوند.

در این دیدار ابولفضل حاجی زاده باز هم در پست جدید خود به میدان رفت.او به عنوان هافبک دفاعی به همراه پژمان نوری وظیفه انتقال توپ به جناحین -و اکثرا سمت چپ- را بر عهده داشتند.در سمت چپ ، مهرزاد معدنچی با استفاده از سرعت خود توپ را جلو برده و موقعیت می آفرید.

نکته جالب این دیدار ، بازی زمینی پرسپولیس بود.در حالی که اکثر تیم های لیگ برتر در زمین های شمال توپ را به هوا برده و با سانترهای خود به دنبال گلزنی هستند ، سرخپوشان باز هم روش جدیدی را نشان دادند که اتفاقا در آن موفق هم بود.

بازیکنان تیم میهمان با از دست دادن توپ ، نزدیک به بازیکن صاحب توپ حرکت می کردند و از همان میانه میدان با پرسینگ اجازه بازی سازی را از حریف می گرفتند.

45 دقیقه دوم با حملات دو تیم آغاز شد.اگرچه این نیمه گل نداشت اما با جلو کشیدن ملوان و ضدحملات پرسپولیس بازی زیباتری را شاهد بودیم.در روزی که باز هم نشانه هایی از پیشرفت در سرخپوشان دیده می شد ، این تیم با پاس های عالی و حساب شده ، بازی را اداره می کرد تا با 3 امتیاز شیرین به تهران بازگردد.

ضمن اینکه همان طور که در بالا گفتیم، دفاع پرسپولیس و به خصوص انصاریان و باقری در این دیدار عالی کار کردند و موقعیت های زیادی از حریف گرفتند.فرشید کریمی هم خوب کار کرد اما توپ در دو صحنه به خاطر ناهمواری زمین تغییر جهت داد و پس از دفع توسط دروازه بان از دست کریمی در رفت.هر دو بار این اشتباه می رفت که تبدیل به موقعیت شود اما به موقع توسط مدافعان دور شد.

نقش آری هان در بهبود وضعیت روحی و روانی بازیکنان پرسپولیس ، غیر قابل انکار است.تیمی که روحیه خود را با دریافت یک گل از دست می داد ، امروز دروازه خود را در دقیقه 5 باز شده دید اما توانست به خوبی خود را جمع کرده و گل تساوی و متعاقبا گل های دوم و سوم را به ثمر برساند.تولد جدید تیم محبوب پایتخت نوید روز های درخشان در جام حذفی و لیگ برتر ششم را می دهد.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

پ.ن ۱. اين آخرين پست من در سال هشتاد و چهاره.پس عيدتون مبارک ! 35.gif
پ.ن ۲. هوادارا امروز يه شعار خيلی قشنگ می‌دادن : پروين ........ آری هان ........ پرسپوليس قهرمان !
پ.ن ۳. خوشحالم که آری هان تونسته در تيم تحول ايجاد کنه.البته بايد بازی های بعدی و به خصوص بازی با ابومسلم (جام حذفی) رو با دقت نگاه کرد.
پ.ن ۴. احتمالا جدول ليگ رو فردا به آخر همين پست اضافه می‌کنم تا آخرين وضعيت تيما در سال ۸۴ رو ببينين.
پ.ن ۵. تا بعد ... 23.gif

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

بازی بعدی در ليگ برتر :‌ جمعه ۱۱ فروردين ، ساعت ۱۸:۴۵ ، با صباباتری ، ورزشگاه آزادی تهران ، معوقه هفته بيست و چهارم

pic.php?u=16279K3loW&i=825050

/ 0 نظر / 17 بازدید