تلاشای مهاجمان و سوتیای مدافعان !

سلام. نمی شه گفت بازی بدی بود چون بچه ها همه تلاششونو کردن اما تیممون یه سری مشکلای اساسی تو خط دفاع داره که اگه دنیزلی نتونه برطرفشون کنه واقعا برامون گرون تموم می شه. البته به نظر من این تیم هنوز مشکل گلزنی هم داره. 45.gif

××××××××××××××××××××××××××××××××××××

~ نیمه اول

ابومسلم 2 ................... پرسپولیس یک

از حملات سفید پوشان تا فرصت طلبی سیاه جامگان

نیمه نخست اولین بازی ششمین دوره لیگ برتر با برتری میزبان به پایان رسید.

بازی در دمای 32 درجه سانتی گراد و رطوبت %27 برگزار شد. قضاوت این دیدار نیز بر عهده خداداد افشاریان بود.

بازی آرام آغاز شد ، تا اینکه در دقیقه ششم پرسپولیس اولین حمله خطرناک خود را ترتیب داد. این حمله نتیجه ای در بر نداشت. آنچه به شدت در این بازی به چشم می آمد بازیکنان جدید دو تیم و به خصوص تیم تهرانی بود. بازیکنانی نظیر نیکبخت واحدی ، زارعی و بادامکی که ترکیب پرسپولیس را دستخوش تغییرات بسیاری کرده بودند.

بازیکنان سفید پوش پرسپولیس تلاش بسیاری کردند تا با پاس های متوالی خود را به دروازه حریف نزدیک کنند اما ابومسلمی ها با نزدیک شدن به بازیکنان تیم میهمان اجازه حرکت به آنها نمی دادند.

یک سانتر دقیق در دقیقه 17 توسط احسان خرسندی روی دروازه ابومسلم فرستاده شد و بادامکی با جاگیری خوب و ضربه سر پر قدرت توپ را به سقف دروازه تیم سابقش چسباند. وی پس از این گل بازیکنانی که برای شادی به او نزدیک می شدند را به شدت از خود دور کرد تا بازیکنان بدون گلزن تیمشان خوشحالی نمایند.

درست نه دقیقه بعد ، یک خطا در سمت راست محوطه جریمه سفید پوشان تهرانی به سود تیم رقیب اعلام شد. ضربه شروع مجدد به جلوی دروازه فرستاده شد و گل تساوی ابومسلم توسط رضا مسلم زاده به ثمر رسید.

بعد از رد و بدل شدن این دو گل حملات دو تیم همچنان ادامه داشت و همین بازی را لحظه به لحظه جذاب تر می کرد. در دقیقه 34 یک اشتباه از سوی مدافع پرسپولیس و برخورد او با دروازه بان اجازه عکس العمل را از کریمی گرفت تا توپ در یک رفت و برگشت نصیب برگی زر شده و تبدیل به گل گردد.

~نیمه دوم

ابومسلم 3 ....................... پرسپولیس 2

دفاع متزلزل پرسپولیس کار دستشان داد

نیمه دوم بازی دو تیم پرسپولیس و ابومسلم با حملات تیم میهمان آغاز شد.

پرسپولیس که دوست نداشت هواداران خود را در همین ابتدای لیگ ناامید کند ، سعی می کرد با حفظ خونسردی حملاتی را روی دروازه حریف ترتیب دهد. بازیکنان ابومسلم هم در مقابله با این حملات با تمام قوا دفاع می کردند. میثاقیان با قرار دادن تعداد زیادی از بازیکنان در محوطه جریمه خودی ، این قسمت زمین را به شدت شلوغ کرده بود تا اجازه خود نمایی را از بازیکنان پرسپولیس بگیرد.

او در دقایق نخست نیمه با آوردن دنی اولروم ، مهاجم سرعتی و فرصت طلب خود به دنبال استفاده از ضدحملات بود. بازیکنان پرسپولیس هم با دفاع بد و پر اشتباه خود به راحتی راه را برای عملی شدن این حربه سرمربی باز گذاشته بودند. آنها با حملاتی بی برنامه ، عقب را به شکل بدی خالی می گذاشتند تا هر حمله ابومسلم خطرناک تلقی شود.

یکی از راه های پرسپولیس برای مواجه نشدن با دفاع پر تعداد میزبان ، شوت از راه دور بود. شوت هایی که در بسیاری از مواقع با فاصله نسبتا زیاد از کنار دروازه به اوت می رفت. معدنچی یکی از بازیکنانی بود که با ضربات بی دقت خود چندین موقعیت را از تیمش گرفت.

مصطفی دنیزلی که وضعیت را این گونه دید با وارد کردن فراز فاطمی به زمین ، تیمش را دو مهاجمه کرد. دقیقه 62 بازی زمانی بود که دنی اولروم با استفاده از اشتباه بزرگ بازیکن پرسپولیس و خالی بودن زمین در نیمه حریف ، یک تنه وارد محوطه جریمه شد و توپ را از بین دو مدافع حریف وارد دروازه کرد تا اختلاف با این گل که بر خلاف جریان بازی به ثمر رسید ، به عدد دو برسد.

حملات پرسپولیس همچنان ادامه داشت تا بالاخره در دقیقه 78 سانتر نیکبخت از سمت راست با ضربه سر بادامکی همراه شد. این ضربه توسط دروازه بان برگشت داده شد و نصیب فاطمی گردید تا ضربه سر او اختلاف را به یک گل برساند.

بازی دوباره خیلی سریع آغاز شد و حملات پرسپولیس همچنان ادامه داشت. در مقابل سیاه جامگان مشهد برای گرفتن سرعت بازی دست به وقت کشی می زدند که اعتراض تیم میهمان را در پی داشت. این تیم در نیمه دوم جز صحنه گل ، هیچ موقعیت خطرناک دیگری برای گلزنی نداشت.

در دقیقه 67 ژاک اراک بازیکن خارجی پرسپولیس وارد زمین شد که او هم مثل دیگر خارجی های چند سال اخیر این تیم چنگی به دل نمی زد. فرزاد آشوبی و احسان خرسندی از جوانان پرسپولیس در این دیدار بودند که بسیار خوب و پرانگیزه ظاهر شدند. خرسندی با سانتر های خود و آشوبی با درگیر شدن با بازیکنان حریف در چند مورد به کمک تیم آمد.

به هر ترتیب بازی با برتری ابومسلم به پایان رسید تا هواداران تیم محبوب تهرانی نگران بازی بعدی خود در دور رفت فینال جام حذفی باشند. باید دید آیا مصطفی دنیزلی در برطرف کردن مشکلات عمده این تیم در خط دفاع موفق خواهد بود یا خیر.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××

پ.ن 1. یادتون نره که این اولین بازی تیممون تو لیگ بود و دنیزلی هم چند هفته بیشتر نیست که سرمربی تیممون شده. باید صبر داشت. 01.gif

پ.ن 2. کاشکی یک سوم شانسی که دیروز این ا س ت ق لالیا داشتنو ما داشتیم ! شما فقط اون دو تا بازیه دیروزو با هم مقایسه کنین تا ببینین چی می گم ! 34.gif

پ.ن 3. بازی پرسپولیس دیروز بیشتر از بازیه آزادی تماشاگر داشت ! 04.gif

پ.ن 4. امیدوارم بتونیم سپاهانو تو تهران ببریم یا یه مساوی بدون گل ازشون بگیریم.

پ.ن 5. نظرتون در مورد بازیکنای جدید چیه ؟! 07.gif

پ.ن ۶. دو سال پیش پرسپولیس اولین بازیشو به فولاد باخت و آخرم فولاد قهرمان شد ! امیدوارم امسال ابومسلم قهرمان نشه‌ !!!42.gif

پ.ن ۷. فعلا ... 27.gif

/ 0 نظر / 50 بازدید