همه در انتظار جواب مرد ترکيه‌ای

متاسفم ... افتضاح بود ! 20.gif

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

~نيمه اول

پرسپوليس 1 .............. 3 فجرسپاسي<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

يك نيمه تاسف بار براي پرسپوليسي ها

نيمه اول بازي ميان سرخ پوشان پايتخت و زردپوشان شيراز در كمال شگفتي به نفع فجر به پايان رسيد.

اين بازي در هواي سرد 2 درجه سانتي گراد بالاي صفر و %45 رطوبت انجام شد.نيمكت نشيني شيث رضايي در پرسپوليس و جايگزيني رهبري فرد -كه روزهاي زيادي روي نيمكت سپري كرده بود- به جاي او ، آن هم در شرايطي كه كريم باقري محروم است ، يكي از نكات تعجب آور اين نيمه بود.مهرداد اولادي هم به رغم اتفاقات يك هفته اخير در تركيب اوليه بازي حضور داشت.

در اين بازي مهرزاد معدنچي كمي عقب رفته بود و در كارهاي دفاعي تيم خود را ياري مي كرد.علي زاده نيز جاي او را در خط هافبك پر كرده و با تغيير مكان در دو جناح سانتر هاي خوبي را روي دروازه ارسال مي كرد.البته بازيكنان سرخ پوش بيشتر سعي داشتند با فرستادن توپ هاي زميني روي دروازه حريف خطرناك ظاهر شوند ، اما اين توپ ها با برخورد به مدافعان پرتعداد فجر به راحتي بازگردانده مي شد.

سه گل فجر روي سه ضد حمله و اشتباه محرز مدافعان زده شد.مدافعاني كه در غياب كريم باقري روز بد و نا اميد كننده اي پشت سر گذاشت.اين مدافعان بسيار كند بوده و به راحتي از بازيكنان رقيب عقب مي افتادند.يكي ديگر از نقاط ضعف اين خط عدم يارگيري در محوطه جريمه بود.به طوري كه بازيكنان فجر به راحتي وارد محوطه شده و مدافعان تنها توپ را با چشم دنبال مي كردند!

پرسپوليس پس از دريافت گل دست به حملات نا منظم و برنامه ريزي نشده اي زدند.حملاتي كه در بيشتر موارد به علت تراكم بازيكنان زرد و سرخ در جلو دروازه بي اثر بود و حتي در بعضي موارد باعث بالا رفتن ضربيت اشتباهات مهاجمان پرسپوليس مي شد.لازم به ذكر است كه حسين آشنا نيز امروز يكي از روزهاي خوب خود را پشت سر مي گذارد و چندين بار دروازه خود را نجات داده است.

هواداران پرسپوليس بعد از گل سوم فجر بلافاصله شروع به دادن شعار بر ضد تيم خود كردند ، ولي چند دقيقه بعد وضعيت بهتر شد و باز هم فرياد هواداران پروين ورزشگاه را پر كرد. 

 

~نيمه دوم

پرسپوليس 2 ............... 4 فجرسپاسي

سرخپوشان بحران زده در انتظار معجزه‌ای به نام "گل"

آخرين بازي هفته شانزدهم ليگ برتر ميان پرسپوليس تهران و فجر شيراز با برتري تيم شيرازي به پايان رسيد.

نيمه دوم اين بازي در حالي آغاز شد كه شيث رضايي جايگزين معدنچي شد ، تا به كمك خط دفاع متزلزل اين تيم برود.در اين زمان چهار مدافع براي سرخپوشان در زمين حضور داشت: حاجي زاده ، رهبري فرد ، انصاريان و رضايي اما دو بازيكن آخر كاملا متمايل به جلو بازي مي كردند و فعاليت زيادي در دفاع نداشتند.

تيم فجر در اين نيمه بازي حساب شده اي به نمايش گذاشت.اين تيم كه در ابتدا با اختلاف دو گل پيش بود ، دست به دفاع زد و به دنبال استفاده از ضد حملات بود.ضد حملاتي كه در دقيقه 71 باز هم مفيد واقع شد و گل چهارم زردپوشان در اوج ناباوري حاضران در ورزشگاه وارد دروازه ميزبان شد.

تيم پرسپوليس امروز در تمام نقاط با ضعف هاي عمده اي مواجه بود.مدافعان كند و شكننده وابستگي بيش از حد خود به باقري را نشان دادند.خط هافبك و در قلب آن حامد كاويانپور بازي سازي مناسب و سريعي نداشتند و بالاخره مهاجمان كه بسيار سراسيمه،احساسي و فوق العاده بي برنامه بازي كرده و موقعيت هاي فراواني را همچون بازي هاي گذشته به هدر دادند.

در اين جا مي توان از تحول مهرداد اولادي در خط حمله سرخپوشان گفت.بازيكني كه پس از اينكه در بازي قبل به خاطر تك روي هاي فراوان روي نيمكت نشانده شد ، امروز در تركيب ثابت تيم خود به ميدان رفت.تفاوت بازي اولادي در برابر فجر و تيم هاي ديگر تنها در يك نكته بود.او در بازي هاي گذشته با دريبل هاي پي در پي و بي مورد از سرعت بازي كم و در نتيجه توپ را به حريف تقديم مي كرد ولي در اين بازي دريبل هاي خود را تا حدي فراموش كرده و اين وظيفه را با اقدام به شوت از راه دور به دروازه از هر نقطه زمين ايفا مي نمود !

دومين باخت پياپي پرسپوليس اين تيم را وارد "بحران" ديگري كرد.كلمه اي كه كم كم تبديل به همراه هميشگي اين تيم مي شود.مي توان گفت حالا تيم سرخپوش تهراني كه در ميانه جدول ديگر چيزي براي از دست دادن ندارد ، تنها چشم به جواب مثبت "سنول گونش" دوخته است.مرد تركيه اي كه در صورت قبول سرمربي گري ناچار است در اين روزها نقش نجات دهنده پرسپوليس را به عهده بگيرد.

169471_orig.jpg

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

پروين هم با يه مصاحبه تلخ از پرسپوليس رفت.می‌گم تلخ ، نه به خاطر اينکه دوست داشتم بمونه ولی هر آدمی که دل داره و فوتبالو می‌شناسه می‌دونه خداحافظی کردن چقدر سخته حالا تصورشو بکنين در اين شرايط چقدر سخت‌تر بوده.
به نظر من پروين بايد زودتر از اينا می‌رفت.در ضمن يادتون نره که اين دقيقا آينده علی داييه !
انصاری‌فرد اعلام کرده فعلا حميد استيلی سرمربی موقت تيمه. سنول گونش هم فردا به طور قطعی جوابشو به باشگاه  ارسال می‌کنه.
در آخر يه خبر: بايرن بعد از يه اردو ۱۰ روزه تو امارات به ايران مياد و با پرسپوليس در روز ۲۳ دی يه بازی دوستانه در ورزشگاه آزادی انجام می‌ده.قبل از اين گفته بودن بايرن با الاهلی هم بازی خواهد داشت.پس می‌شه نتيجه گرفت که علی کريمی تو اين اردوی رويايی با دو تا از تيمای سابقش بازی می‌کنه.
فعلا ... 23.gif

/ 0 نظر / 19 بازدید